Turkey - Turkish
Oturum Aç

Construction Products

     
Quick Links

​​​Yangından Korunma


​​​​​​​Binaları yangından korumak oldukça ciddi bir iştir ve Grace yangından korunma pazarının gelişen ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ürün geliştirme konusunda 60 yılı aşkın bir süredir sektörde lider konumunda yer almaktadır.

​Pasif Yangından Korunma ürünleri (genelde Ateşe dayanım olarak adlandırılırlar) çelik ve beton yapıların ateşe maruz kaldıklarında yıkımlarını önlemek veya geciktirmek için kullanırlar. Bu malzemeler yangın çıkması durumunda, yapı elemanlarını izole ederek yapının parçalarının bütünlüklerinde bir kayıp oluşumunu geciktirme amacı taşımaktadırlar. Bünyemizde farklı uygulamalarda uygulamanın niteliklerine bağlı olarak kullanılabilecek bir dizi ateşe dayanıklılık teknolojileri bulunmaktadır.

 

 

MK- 6/GFhttps://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/MK-6GFMK- 6/GFMonokote® MK-6®/HY®, uygulama sürecinde enjekte edilen püskürtmeyle uygulanan tek bileşenli, yangına dayanıklı sıvadır. Cam fiberlerin ürüne eklenmesi, yükleniciye uygulama faydalarını sağlar.
MK- 6/HYhttps://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/MK-6HYMK- 6/HYMonokote® MK-6®/HY®, maksimum sonucu ve hızlı prizlenen bir son işlem elde etmek için uygulama sürecinde enjekte edilen püskürtmeyle uygulanan tek bileşenli, yangına dayanıklı sıvadır.
MK- 6/HY Extended Sethttps://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/MK-6HY-Extended-SetMK- 6/HY Extended SetMonokote® MK-6®/HY® Extended Set™ yangına karşı dayanıklı malzeme, MK-6/HY formülasyonuna dayanan yangına dayanıklı bir sıvadır. Malzemenin teslimat sisteminde 4 güne kadar gözetimsiz bırakılmasına izin veren gecikmiş bir prizlenme özelliği ile tasarlanmı
MK- 6shttps://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/MK-6sMK- 6sMonokote MK-6s, bir enjeksiyon sistemi kullanılmaksızın püskürtmeyle uygulanan tek bileşenli, yangına dayanıklı sıvadır.
MK-10/HBhttps://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/MK-10HBMK-10/HBMonokote® MK-10 HB, 430 psf'in üzerinde bağ dayanımı sağlamak için tasarlanan, üretim yerinde karıştırılan, yüksek dayanımlı, tek bileşenli yangına dayanıklı sıvadır.
MK-1000/HBhttps://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/MK-1000HBMK-1000/HBMonokote® MK-10 HB, 420 fitten daha yüksek binalarda bağ dayanımına ilişkin IBC bina gerekliliklerinin karşılanması için kendisini mükemmel bir seçenek kılan 1.000 psf'in üzerinde bağ dayanımı sağlamak için tasarlanan, üretim yerinde karıştırılan, yüksek
Retro-Guardhttps://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/Retro-GuardRetro-GuardRetro Guard®, çelik ve betonarme substratların yenilenmesi ve püskürtme uygulamaları için tasarlanan yangına karşı yenileme malzemesi olarak özellikle formüle edilmiş alçı bazlı çimentomsu üründür.
Z-106/Ghttps://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/Z-106GZ-106/GMonokote® Z-106/G, ara sıra araç trafiğine ve orta düzeyli fiziksel maruziyete tâbi iç ve kuru ortamlar için orta yoğunlukta, alçı bazlı çimentomsu yangına karşı dayanıklı bir tasarımdır.
Z-106/HYhttps://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/Z-106HYZ-106/HYMonokote® Z-106/HY® nem ile aşınmaya karşı dayanımın gerektiği iç ve dış alanlarda zemin/tavan montajlarına ve yapı çeliği elemanlarına yönelik ticari ve endüstriyel yangından korunma gerekliliklerini karşılamak için tasarlanan Portland çimento bazlı çime
Z-146https://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/Z-146Z-146Monokote® Z-146, çevre veya iklim koşullarına maruz kalan iç veya dış çelikler için yüksek yoğunlukta çimentomsu Portland çimento bazlı, fabrikada karıştırılan yangına dayanıklı bir malzemedir.
Z-146 veya Z-156https://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/Z-146-or-Z-156Z-146 veya Z-156Monokote® Z-146, çevre veya iklim koşullarına maruz kalan iç veya dış çelikler için yüksek yoğunlukta çimentomsu Portland çimento bazlı, fabrikada karıştırılan yangına dayanıklı bir malzemedir.
Z-146/PChttps://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/Z-146PCZ-146/PCMonokote® Z-146PC petrokimya işleme ve rafineri tesislerinde görülen zorlu koşullar için tasarlanan bir petrokimyasal dereceli çimentomsu Portland çimento bazlı yangına dayanıklı bir malzemedir.
Z-146/Thttps://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/Z-146TZ-146/TMonokote® Z-146T zorlu çevre koşullarına karşı daha fazla dayanımı gerektiren özel ve endüstriyel yangına karşı koruma gerekliliklerini karşılamak için Portland çimento bazlı, yüksek yoğunluklu, çimentoya benzer yangına karşı dayanıklılık sağlayan malzeme
Z-156https://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/Z-156Z-156Monokote® Z-156 iç ve dış uygulamaların yangından korunması için en yüksek dayanıklılık standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.
Z-156/PChttps://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/Z-156PCZ-156/PCMonokote® Z-156PC, petrokimya işleme ve rafineri tesislerinde görülen zorlu koşullar için tasarlanan bir petrokimyasal dereceli çimentomsu Portland çimento bazlı yangına dayanıklı bir malzemedir.
Z-156/Thttps://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/Z-156TZ-156/TMonokote® Z-156T zorlu çevre koşullarına karşı daha fazla dayanımı gerektiren özel ve endüstriyel yangına karşı koruma gerekliliklerini karşılamak için Portland çimento bazlı, son derece yüksek yoğunluklu, çimentoya benzer yangına karşı dayanıklılık sağla
Z-3306https://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/Z-3306Z-3306Monokote® Z-3306 Termal Bariyer rijit, üretan ve polistiren köpüklü plastikler üzerine uygulama için özel olarak formüle edilmiş çimentoya benzer yangına karşı koruyucu bir kaplamadır.
Z-3306/Ghttps://gcpat.com/construction/tr-tr/yangından-korunma/Z-3306GZ-3306/GMonokote® Z-3306/G Termal Bariyer her bir fit küp (pcf) başına 0,5 poundluk nominal bir yoğunlukta püskürtme ile uygulanmış poliüretan plastikler üzerine uygulama için özel olarak formüle edilmiş alçı bazlı yangına karşı koruyucu bir kaplamadır.